Altyapı Analizi ve Güvenliği Danışmanlığı

Bilgi Güvenliği / Siber güvenlik alanında kurum ve kuruluşlar çok geniş alanlarda savunma yapmak zorunda kalmaktalar. Sistem/network güvenliği, güvenli yazılım geliştirme, internet güvenliği, fiziksel güvenlik, personel güvenliği, personel farkındalığı, tedarikçi güvenliği gibi konuların hepsi bir kenara, günümüzde kullanılan güvenlik uygulamalarındaki açıklıkların dahi sömürülebildiği görülmekte. Kurumların sistemlerini güven altında tutabilmek için her alanda veya her üründe uzman ekipler barındırmaları mümkün olmamakta, olsa bile mevcut ekipler için destek ihtiyacı duyulmakta.

Bu geniş etki alanı kurum ve kuruluşlar IT altyapıları için doğru mimarinin (FW, DNS, VoIP, Sanallaştırma, IDS/IPS…) oluşturulmasının önemini artırmaktadır. Sistemlerin birlikte kurgulanması, ürünlerin birbirleri ile doğru şekilde konuşmaları veya doğru konumlandırma tüm IT ekipleri için hayati önem arz etmekte.

Rootcon, alanında uzman ve sertifikalı danışmanları ile IT altyapı analizinizi gerçekleştirerek bir rapor oluşturmakta ve sizlere rapor doğrultusunda güvelik danışmanlığı sunmaktadır.