background image

İleri Seviye Atak Simülasyonları

Rootcon’un Advanced Attack Simulation hizmeti, tespit edilen güvenlik zafiyetlerini anlamak ve doğru önleyici tedbirlerin alınabilmesi için etkin / gelişmiş bir rapor sunar. AAS, iç, dış ve kablosuz ağlar, mobil uygulamalar, internet uygulamaları, bulut hizmetleri, Scada, DDoS, sanal alt yapılar, sosyal mühendislik test ve değerlendirmeleri yapmaktadır.

Rootcon’un metodolojisi olan Advanced Attack Simulation (AAS), müşterilerimize siber güvenlik endüstrisinin geri kalanının ötesinde, gelişmiş bir Penetrasyon Testi ve Güvenlik Açığı Değerlendirmesi hizmeti sunmaktadır.

Geniş Ağ Sızma Testi Hizmeti

Geniş ağ sızma testleri sisteminizin dışa açılan kapılarından gerçek bir saldırgan rolü ile testlerini sağlayarak, ağın gizliliğini,bütünlüğünü ve erişilebilirliğini bozmak için herhangi bir zayıflık açısından inceler ve böylece ağ güvenliğinizde yer alan zayıf noktaları tespit eder. Rootcon, talep edildiğinde uzman alanında sertifikalı ekip üyeleri ve paydaşların işbirliği dahilinde en etkili ve güvenilir raporlamalar ile birlikte paydaşlarımın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yerel Ağ Sızma Testi Hizmeti

Yerel ağ sızma testi hangi bilgilerin gerçekten ortaya çıkarılabildiğini güvenlik açıklarından yararlanılarak yapıldığı için zaafiyet analiz araçlarının ortaya koyduğu verilerden farklılık göstermektedir. Bu test gerçek bir saldırganın ağ güvenliğindeki gizlilik,bütünlük ve erişilebilirliğini bozabilecek herhangi bir zayıflık açısından inceler. Rootcon, talep edildiğinde uzman alanında sertifikalı ekip üyeleri ve paydaşların işbirliği dahilinde en etkili ve güvenilir raporlamalar ile birlikte paydaşlarımın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kablosuz Ağ Sızma Testi Hizmeti

Kablosuz ağ sızma testi hangi bilgilerin gerçekten ortaya çıkarılabildiğini güvenlik açıklarından yararlanılarak yapıldığı için zaafiyet analiz araçlarının ortaya koyduğu verilerden farklılık göstermektedir. Bu test gerçek bir saldırganın ağ güvenliğindeki gizlilik,bütünlük ve erişilebilirliğini bozabilecek herhangi bir zayıflık açısından inceler. Rootcon, talep edildiğinde uzman alanında sertifikalı ekip üyeleri ve paydaşların işbirliği dahilinde en etkili ve güvenilir raporlamalar ile birlikte paydaşlarımın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Web Uygulama Güvenlik Açığı Testi Hizmeti

Web uygulamaları saldırganlar için ortak nokta haline gelmiştir. Saldırganlar muhtemelen kişisel olarak tanımlanan gizli bilgilere erişmek için basit güvenlik açıklarından yararlanabilir. Geleneksel güvenlik duvarları ve diğer ağ güvenlik kontrolleri sistemin önemli bir katmanı olmasına rağmen web uygulamalarına özgü saldırıların çoğuna karşı savunma yapamaz veya uyarı veremezler. En güvenilir uygulamalar bile bir kuruluşun web uygulamalarının güvenliğini sağlamak için düzenli güvenlik değerlendirmelerine ek olarak bir Web Uygulama Güvenlik Açığı testi uygulamasını önermektedir. Rootcon, talep edildiğinde uzman alanında sertifikalı ekip üyeleri ve paydaşların işbirliği dahilinde en etkili ve güvenilir raporlamalar ile birlikte paydaşlarımın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Mobil Uygulama Güvenlik Açığı Testi Hizmeti

Mobil uygulamaları saldırganlar için ortak nokta haline gelmiştir. Saldırganlar muhtemelen kişisel olarak tanımlanan gizli bilgilere erişmek için basit güvenlik açıklarından yararlanabilir. En güvenilir uygulamalar bile bir kuruluşun mobil uygulamalarının güvenliğini sağlamak için düzenli güvenlik değerlendirmelerine ek olarak bir mobil uygulama güvenlik açığı testi uygulamasını önermektedir. Rootcon, talep edildiğinde uzman alanında sertifikalı ekip üyeleri ve paydaşların işbirliği dahilinde en etkili ve güvenilir raporlamalar ile birlikte paydaşlarımın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Endüstriyel Kontrol Sistemleri Sızma Testi Hizmeti

EKS tabanlı sistemler son yıllarda kapalı ağlardan, dışarıdan erişilebilir çözümlere ve ağlara geçmiştir. Bu, EKS’leri geleneksel bilgisayar ağlarımızla aynı güvenlik açıklarına karşı savunmasız bırakmaktadır. Rootcon, talep edildiğinde uzman alanında sertifikalı ekip üyeleri ve paydaşların işbirliği dahilinde en etkili ve güvenilir raporlamalar ile birlikte paydaşlarımın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.