RMSS/RMDR – Rootcon Yönetilen Güvenlik Hizmetleri

Rootcon Managed Security Services (RMSS) paketimiz, siber güvenlik sistemleri ve cihazlarının 7/24 izleme ve yönetimini sağlar. RMSS, ağdaki acil durumlara yanıt vermenin yanında siber güvenlik yönetimi, yama yönetimi, varlık envanter yönetimi, korelasyon ve taksonomi yönetimini de yapmaktadır. RMSS’imizi diğer yönetilebilir siber güvenlik servis sağlayıcılarından ayıran en önemli özellik sektör ve iş bazlı risk analizi yaparak üretici ve entegratör bağımsız çözümleri en doğru konfigüasyonla size sunuyor olmamızdır. Ürün bağımlılığı kurumlarda gerçekleşitirilen siber güvenlik çalışmalarındaki en büyük zafiyeti oluşturmaktadır

Background Image

Rootcon Yönetilen Güvenlik Sistemleri

Rootcon'un yönetilen güvenlik hizmetleri; günümüzün hızla değişmekte olan tehdit ortamında, kurumların güvenlik risklerini yönetmelerine yardımcı olmayı hedefleyen bir hizmettir. Gelişmekte olan tehdit ortamında müşterilerimizin güvenliği için gereken tecrübe, yetkinlik ve tehdit istihbaratını sağlamak amacıyla inşa edilmiş Siber Güvenlik Operasyon Merkezi'miz (Cyber Security Operation Center - CSOC) bilgi varlıklarınızın 7/24 güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

• Veri sızıntısı önleme sistemleri Yönetimi
• Ağ Erişim Kontrolü sistemleri Yönetimi
• Güvenlik duvarı sistemleri Yönetimi
• Saldırı tespit ve önleme sistemleri yönetimi
• Mobil Cihaz Sistemleri Yönetimi
• Olay izleme ve korelasyon sistemleri yönetimi
• Kullanıcı Davranış Analizi sistemleri yönetimi

Sizlerin yerine bu güvenlik kontrollerini 7/24 sağlamayı misyon edinen Rootcon, bu kapsamda iki önemli atılımda bulunmuştur:

• Güvenlik standartları referans alınarak Rootcon Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (Cyber Security Operation Center CSOC) inşa edilmiş,
• Geniş bir tehdit yelpazesine karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan Güvenlik İzleme Platformu ile log verileri, analiz ve keşif araçları alanında uzman kişilerle birleştirilerek veri güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır.

Görünürlük ve Öngörü

Platform çok çeşitli kaynak verilerini 7/24 incelemektedir. Bu veriler, sunucu günlükleri, network cihaz günlükleri, veritabanı günlükleri ve depolama ünitesi günlükleri gibi farklı kaynaklardan oluşabilmektedir. Alınan veriler yerel ve küresel tehdit istihbaratlarının güncel verileri ile ilişkilendirilerek yapınızda mevcut bulunan potansiyel tehdit ve zafiyetlerin kapsamlı bir şekilde görüntülenmesine olanak tanımaktadır. Böylece tespit edilen güvenlik risklerine karşı gerekli önleyici tedbirler alınabilmektedir.

Uygun Fiyat

Platform açık kaynak yazılımlarla oluşturulduğundan yüksek maliyeti ortadan kaldırmaktadır. Hizmetler genellikle bir güvenlik ürünü alma maliyetinden daha uygun maliyettedir.

Birlikte Oluşturma

Rootcon, müşterileri ile birlikte oluşturma felsefesine sahiptir, bu felsefe müşterilerinin benzersiz gereksinimlerinin daha doğru karşılanabilmesini ve sürekli iyileşen bir alt yapıyı sağlamaktadır.

Tek Bir Odak Noktası

Güvenlik İzleme Merkezi, müşterileri için tek bir odak noktası sunmaktadır. Müşteriler, kendilerine tahsis edilen güvenlik ekibiyle iletişime geçerek yapılarıyla ilgili bilgileri alabilmekte ve sonuç olarak hızlı aksiyonlar elde edebilmektedir.

Şeffaflık

Güvenlik hizmetlerimiz tamamen şeffaf olup, güvenlik izleme platformu kullanılarak güvenlik analistlerimizin neleri izlediğinin takibi yapılabilmektedir.

Erişilebilirlik

Güvenlik Operasyon Merkezi'miz müşteri ziyaretlerine 7/24 açık olup müşterilerimizin güvenlik senaryolarını uyarlamaları konusunda uzmanlarımızla yakın çalışmasına olanak tanımaktadır.

Makine Öğrenimi ve Büyük Veri Yönetimi

Gelişmiş güvenlik analitiklerimiz, anomalileri gerçek zamanlı olarak incelemeyi temel almış ve amaca yönelik makine öğrenme algoritmaları ile büyük verileri işleyebilecek yeteneğe ulaşmıştır. Böylelikle müşteri ağlarında bulunan "bilinmeyenlerin" belirlenmesi de kolaylaşmaktadır.

Sürekli İyileştirme

Platformun geliştirilmesi canlı ve devam etmekte olan bir proje olup, hizmetler kapsamında değişen tehdit ortamını karşılayacak şekilde düzenli olarak yeni özellikler eklenmektedir ve geliştirilmeye devam etmektedir.

Yüksek Performans

Rootcon güvenlik ve analiz platformu, büyük verilere ulaşabilen güvenlik olay verilerini destekleyecek ölçekte olup esnek arama özelliği sunan bir yığın üzerinde çalışmaktadır.

Takım Çalışması ve Uzmanlık

Alanında yetkin güvenlik analistlerinden oluşan CSOC ekibi bir takım olarak faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Geliştirme ekibi, operasyon ekibi ile el ele çalıştığından yeni çözümlerin entegrasyonu mümkün olabilmekte ve tehditlere karşı hızlı aksiyon alınabilmektedir.

Güvenlik Standatları

Siber Güvenlik Operasyon Merkezi, ülkemiz ve dünya güvenlik standartları referans alınarak inşa edilmiştir.

Lokal Yönetim

Rootcon, misyon edindiği model kapsamında tecrübe ve uzmanlığını da kullanarak 7/24 güvenliğinizi yönetmektedir. Gün sonunda gelinmesi planlanan nihai hedef, ülkemizin bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanlarındaki yetkinliğini artırmak, yerli yatırımlara katkı sağlamaktır.