CIA

"Kendinizi tanıyın. Düşmanınızı tanıyın." Sun Tzu
CIA


CYBER INTELLIGENCE ANALYSIS


ANONİMLEŞMİŞ BİLGİ KAYNAKLARINDAN DAHA FAZLASINI HAK EDİYORSUNUZ


Veri ve istihbarat arasında büyük bir fark vardır. Size yıllarca tehditler hakkında kuruluşlarda uygulanabilir veya uygulanamaz genel ve geniş bir veri havuzu (MRTI - machine-readable threat intelligence) sunuldu. Gerçek istihbarat, süreci takip eden, bağlantı kurabilen ve sonuçta eyleme geçirilebilir çözüm üreten bütüncül bir yaklaşım gerektirir. Devamını Oku

Yapılan araştırmalarda;

Her gün 360.000 yeni tehdit örneği tespit edilmektedir.

Tüm tehditlerinin %30’unu yeni ve sıfır-gün atakları oluşturmaktadır.

Ülkemizde meydana gelen bir ihlalin kurumlarda tespit edilme süresi ortalama 191 gündür.

CIA

Veri ve istihbarat arasında büyük bir fark vardır. Size yıllarca tehditler hakkında kuruluşlarda uygulanabilir veya uygulanamaz genel ve geniş bir veri havuzu (MRTI - machine-readable threat intelligence) sunuldu. Gerçek istihbarat, süreci takip eden, bağlantı kurabilen ve sonuçta eyleme geçirilebilir çözüm üreten bütüncül bir yaklaşım gerektirir.

Rootcon Tehdit İstihbaratı, organizasyonların önemli tehditlere hızlı ve doğru cevap verebilmesi için zamanında, hedefe odaklı, etkin ve önleyici çözümler üreten bir tehdit istihbarat döngüsü takip eder.

Siber tehdit istihbaratına yaklaşımımız, dış tehditleri analiz etmek, kurumunuzun özel risklerini değerlendirmek ve aralarındaki benzersiz / kritik güvenlik açıklarını tanımlamak için yinelenen bir süreçtir. Devam eden ağ güvenliği operasyonlarınızı yönlendirmek için uzman istihbarat analizi sağlayarak bilgi teknolojileri profesyonellerinizle senkronize çalışıyoruz.