Uç Nokta Güvenliği

İnsan faktörü de göz önünde bulundurulunca uç nokta güvenliği, güvenlik uygulamalarının en temel parçası haline gelmiştir. Bu kapsamda, masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, yazıcılar ve satış noktası (POS) terminalleri gibi uç nokta cihazlarının tehlikeye girmesini engellemek ve olumsuz etkilerini sınırlandırmak pek çok tehdidi ortadan kaldıracak bir yaklaşımdır. Rootcon Bilgi Teknolojileri, bu alanda ihtiyaç duyulan ürün ve teknolojileri sunmaktadır.

Background Image

a) Antivirüs

Antivirüs çözümleri; uç nokta cihazlarına bir ağ kalkanı ve gerçek zamanlı koruma sunan yazılımlardır. Bu yazılımlar uç nokta cihazınız herhangi bir olası tehditle karşılaştığında size bir uyarı mesajı gönderir ve zararlı bulunan yazılımları otomatik olarak karantinaya taşır. Böylelikle kimlik avı veya sisteminizi çökertmeye yönelik hazırlanan yazılımlardan etkilenmez ve güven içerisinde uç nokta cihazınızı kullanabilirsiniz.

Bu alanda çalıştığımız iş ortaklarımız

b) Uç Nokta Algılama ve Yanıt (EDR)

EDR çözümleri, uç nokta görünürlüğü sağlamak için geliştirilmiş, siber tehdit ve istismarları tespit etmek, bunlara yanıt vermek için kullanılan araçlardır. Uç nokta ve ağ olaylarını izleyerek analiz, tespit, araştırma, raporlama ve uyarının gerçekleştiği merkezi bir veri tabanında bilgileri kaydederek çalışırlar. Ana sistemlere kurulan bir yazılım ajanı etkinlik izleme ve raporlama için temel oluşturur. EDR çözümleri, uç noktalarda saldırıların erken aşamada tanımlanmasına ve çok çeşitli tehditlere karşı hızlı bir şekilde yanıt verilmesine yardımcı olurlar.

Bu alanda çalıştığımız iş ortaklarımız