ISO/IEC 22301 İş Sürekliliği Danışmanlığı

İş Sürekliliği Yönetim Sistemi beklenmedik kesintilere karşı hassas kurum ve kuruluşlar için doğru iş sürekliliği yapısının kurulması için en geçerli kılavuzdur. Sürdürülebilir kapasite ve kabul edilebilir kesinti/kayıp için kurumlar gerekli planlamaları yapmış olmalı, doğru dokümantasyon, eğitim ve tatbikatlarla bu planları desteklemelidir.

İş sürekliliği altyapısının doğru kurgulanabilmesi için iş sürekliliği yönetim sisteminin doğru algılanması gerekir. İş sürekliliği günümüzde sadece bilgi teknolojilerinin bir sorumluluğu gibi düşünülmekte, ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi de sadece bilgi teknolojileri ile ilgili bir standart sanılmakta ve hatta ISO 27001 BGYS Standardının bir parçası gibi lanse edilmektedir (ISO 27001 standardında iş sürekliliği sadece bilgi güvenliğinin sürekliliği olarak geçer).

İş sürekliliğinin sağlanabilmesi için doğru planlama, doğru planlama için doğru danışmanlık ve doğru danışmanlık için uzman danışmanlar gerekmektedir. Bu bağlamda Rootcon olarak sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.